RUWr opracowanie doktoratów
Deponowanie tekstów prac doktorskich w Repozytorium reguluje Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego nr 187/2021 [link]. Zgodnie z tymi zapisami w Repozytorium składowane są obronione prace doktorskie tj. po nadaniu stopnia doktora przez odpowiednią radę dyscypliny i Senat Uczelni.
Dostarczenie do Repozytorium wersji elektronicznej obronionej pracy może być przedmiotem współpracy na linii autor (doktor)-koordynator wydziałowy lub rada dyscypliny naukowej (sekretarz) – koordynator wydziałowy (do ustalenia na wydziałach prowadzących czynności administracyjne dla danej dyscypliny naukowej)
Koordynator wydziałowy przedstawia autorowi wzór umowy o licencję niewyłączną [link]. Praca doktorska może być upubliczniona na jednej z licencji Cretive Commons, ale nie ma takiego wymogu odgórnego.
Opracowanie doktoratu w RUWr uzależnione będzie od jego kształtu. Zgodnie z zapisami Ustawą o szkolnictwie wyższym i nauce z 20.07.2018 roku (art. 187)
Rozprawę doktorską może stanowić praca pisemna, w tym monografia naukowa, zbiór opublikowanych i powiązanych tematycznie artykułów naukowych, praca projektowa, konstrukcyjna, technologiczna, wdrożeniowa lub artystyczna, a także samodzielna i wyodrębniona część pracy zbiorowej.
Do rozprawy doktorskiej dołącza się streszczenie w języku angielskim, a do rozprawy doktorskiej przygotowanej w języku obcym również streszczenie w języku polskim. W przypadku, gdy rozprawa doktorska nie jest pracą pisemną, dołącza się opis w językach polskim i angielskim.
Zgodnie ze stanowiskiem Rady Doskonałości Naukowej z dnia 19.11.2020 r.
należy uznać, iż w świetle art. 187 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce dopuszczalne jest, aby rozprawa doktorska, jako praca pisemna, składała się po części z prac opublikowanych, jak i takich, których wyniki jeszcze nie zostały opublikowane.
W przypadku prac wieloelementowych (zbiory artykułów) oraz stanowiących części prac zbiorowych konieczne będzie ustalenie struktury hierarchicznej